Užitečné rady


Na našich stránkách naleznete rady pro cestování v městské hromadné dopravě, které si můžete nejen přečíst ale můžete se tu dozvědět mhoho zajímavého.

 

1)  Průkazky předkládejte bez vyzvání

Vaše povinnost je prokázat se slevou na jízdné nebo bezplatné jízdné, proto je předkládejte bez vyzvání.Jde o všechny druhy jízdného zdarma (důchodci nad 70 let - předkládají občanský průkaz, maminky na mateřské dovolené, děti a studenti se musí prokázat platnou průkazkou vydanou magistrátem hlavního města Praha.Také předkládejte bez vyzvání průkazky ZTP a ZTP-P a další průkazky.

 

2)  Uvolněte místo k sezení

Uvolněte prosím místo k sezení těm, kteří to potřebují více než Vy. V každém našem autobuse jsou vyhrazena místa k sezenéí pro osoby s omezenou schopností pohybu.

 

3)  Cestování s dětskými kočárky

Cestující s dětským kočárkem může nastoupit jen s vědomím řidiče. Ve vozidle smí být přepravován jen jeden dětský kočárek. Řidič může povolit s vzhledem k akutálním provozním poměrům na lince přepravu druhého kočárku. Kočárek umísťujte prosím na místo k tomu určené. Další podrobnosti jsou stanoveny v přepravních podmínkách.

 

4)  Pozor na kapsáře

Nikdy nepodceňujte bezpečnost svých věcí. Věnujte prosím pozornost svým osobním věcem, velký pozor na kapsáře a drobné krádeže. Vystavujete se nepozorností velkému problému a starostí, proto na vše dávejte velký pozor. V případě krádeže informujte řidiče a volejte Policii české republiky.

 

5)  Přeprava čtyřnohých zvířat

Pokud přepravujete psa, musí mít podle přepravních podmínek  náhubek s vodítkem.

 

6)  Neničte prosím poškozováním autobus

Nepoškozujte prosím autobusy, denně je čistíme a uklízíme. To samé platí i pro zastávky a jízdní řády.